Terapia uzależnień

Ośrodek leczenia uzależnień Warszawa
Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Warszawa
8 lipca 2019
Prowadzimy terapie osobom uzależnionym od alkoholu
Prywatny ośrodek leczenia uzależnień
22 września 2019
Show all

Terapia uzależnień

Leczenie uzależnień od alkoholu

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w województwie łódzkim

Terapia uzależnień

Uzależnienie od alkoholu to jedno z ”najłatwiejszych” a jednocześnie największych uzależnień wśród osób w różnej grupie wiekowej, młodszych i starszych, kobiety i mężczyzn. Profesjonalna terapia uzależnień pozwala osobie dotkniętej alkoholizmem powrócić do normalności, zacząć w niej
funkcjonować i na powrót ciszyć się życiem! Jednak odwyk od alkoholu to nie tylko pomoc osobie bezpośrednio dotkniętej problemem, ale także jej rodzinie, która często bierze na swój kark cały ciężar uzależnienia. Natomiast starając się pomóc, sama paradoksalnie staje się dysfunkcyjna.

Skuteczna terapia uzależnień

Skuteczne leczenie pozwala przestać sięgać po alkohol. Każda terapia uzależnień składa się zasadniczo z dwóch etapów: diagnostycznego i terapeutycznego. Po pierwsze rozpoznaje się czynnik, od którego dana osoba jest uzależniona. Gwarancją udanego leczenia jest zaprzestanie przez osobę uzależnioną sięgania po substancję psychoaktywną lub praktykowanie danego zachowania (jak w przypadku uzależnienia od zakupów, gier czy Internetu).