Kuracja odwykowa w ośrodku

Leczenie i terapia dla alkoholików i ludzi uzależnionych, łódzkie, Piotrków Trybunalski
Leczenie alkoholizmu poprzez odtruwanie
7 czerwca 2019
Odosobnienie w trakcie pobytu w klinice odwykowej
7 czerwca 2019
Show all

Kuracja odwykowa w ośrodku

Alkoholizm, leczenie uzależnień, Piotrków Trybunalski

Prowadzimy również terapie indywidualne dla alkoholików, Warszawa

Nie istnieje coś takiego jak jeden, sprawdzony lek, którym można pozbyć się nałogu. Gdyby tak było, leczenie lekomanii, zakupoholizmu czy uzależnienia od hazardu byłoby dużo protsze. W praktyce to wyboista droga, której przejście ułatwia terapia uzależnień. To potężne narzędzie w walce z chorobą, ponieważ obejmuje wiele działań. Pomaga ona Pacjentom w zrozumieniu źródła swoich nawyków z przeszłości i tego, jaki mają one wpływ na różne aspekty życia. Do grup nałogów, w jakich terapii specjalizuje się ośrodek, należy uzależnienie od alkoholu oraz substancji psychoaktywnych.

Pomoc trzeźwiejącym alkoholikom

Najważniejszym celem, jaki ma zrealizować terapia alkoholowa jest wyzwolenie się Pacjenta od uzależnienia. W ośrodku proces ten realizuje się w oparciu o metodę Dwunastu Kroków, która od kilkudziesięciu lat pomaga w leczeniu nałogu osobom na całym świecie. Dzięki przeprowadzeniu terapii Pacjent może wrócić do poprawnego funkcjonowania w społeczeństwie oraz popracować nad tym, co zniszczyła choroba (relacja z samym sobą, kariera czy związki z najbliższymi). Leczenie alkoholizmu zakłada przeprowadzenie różnorodnych działań. Mogą one być farmakologiczne jak detoksykacja. Polega ona na odtruwaniu pacjenta za pomocą glukozy, witamin czy leków uspokajających. Zdarza się również, że moment wychodzenia z nałogu musi się odbywać przy wsparciu innych lekarstw np. antydepresantów. Po przeprowadzonym odtruciu, pacjent może skorzystać z terapii. Odbywa się ona częściowo w grupach, w których trzeźwiejący alkoholicy mogą dać sobie nawzajem wsparcie, zrozumienie oraz siłę do wytrwania. Ważnym elementem jest także terapia poznawczo-behawioralna realizowana indywidualnie, która pozwala Pacjentowi na lepsze poznanie siebie..

Odwyk narkotykowy

Wyzwolenie się z sideł nałogu jest procesem niezwykle trudnym. W przypadku uzależnienia od substancji psychoaktywnych, podobnie jak przy leczeniu alkoholizmu, zaleca się połączenie różnorodnych metod. Terapia narkotykowa polega na działaniach farmakologicznych oraz terapii poznawczo-behawioralnej. Jej rozpoczęcie powinno nastąpić w momencie „głodu”. Jest to silna reakcja organizmu na brak substancji odurzających. Takim terminem określa się także sytuację, w której osoba uzależniona zaczyna zwiększać dawki i np. całkowicie traci kontrolę nad ilością spożywanych substancji.

Kilkutygodniowy pobyt w ośrodku specjalizującym się w leczeniu nałogów może pomóc we wprowadzeniu do życia osoby uzależnionej istotnych zmian. W trakcie leczenia, zespół ośrodka zadba o wsparcie psychiczne, farmakologiczne oraz naukę nowych, lepszych zachowań. Pomogą one wytrwać w postanowieniu trzeźwości.