Ośrodek leczenia uzależnień Warszawa

Leczenie alkoholizmu i uzależnień Warszawa
29 czerwca 2020
Leczenie uzależnień w prywatnym ośrodku Warszawa
29 czerwca 2020
Show all

Ośrodek leczenia uzależnień Warszawa

Ośrodek AA – kiedy zgłosić się po pomoc?

Zaczyna się zupełnie niewinnie – zazwyczaj od kilku drinków wypitych na imprezie lub lampki wina spożytej po ciężkim dniu w pracy. Alkoholizm jest jedną z najbardziej podstępnych chorób, stopniowo wyniszczających nie tylko naszą psychikę, ale także i ciało. Jak wygląda leczenie alkoholizmu? W jakich sytuacjach należy rozważyć możliwość skorzystania z pomocy specjalisty?

Alkoholizm – terapia podstawowa

Podstawowa forma leczenia alkoholizmu skupia się przede wszystkim na grupowej bądź indywidualnej konsultacji z wykwalifikowanym terapeutą. Głównym celem zastosowanej terapii jest utrzymanie osób uzależnionych od alkoholu w pełnej abstynencji i trzeźwości, ale nie tylko. Podejmując decyzje o odwiedzeniu ośrodka AA, osoby zmagające się z tą chorobą mogą liczyć również na skuteczną pomoc w usuwaniu występujących zaburzeń, a także zaistniałych problemów osobistych przyczyniających się do spożywania znacznych ilości alkoholu. Co więcej, w tym konkretnym wypadku możliwe jest zaangażowanie w terapię osób z najbliższego otoczenia, co dodatkowo zwiększa skuteczność prowadzonego leczenia.

W skrajnych przypadkach terapię podstawową łączy się z inną metodą leczenia alkoholizmu np. detoksykacją, czyli tzw. odtruciem alkoholowym, polegającym na usunięciu z organizmu szkodliwych substancji, czego efektem jest znaczna poprawa kondycji psychicznej i fizycznej.

Ośrodek leczenia uzależnień – kiedy po pomoc do specjalisty?

Zastanawiasz się, w jakich sytuacjach warto odwiedzić specjalistyczny ośrodek AA? Jeżeli znaczną część swojego wolnego czasu oraz pieniędzy poświęcasz na zakup trunków alkoholowych, a dodatkowo z każdym dniem spożywasz ich coraz większą ilość, co z kolei negatywnie wpływa na Twoją i efektywność pracy, to jest to najlepszy moment na podjęcie odpowiednich kroków, które pozwolą Ci wyjść z nałogu. Pamiętaj o tym, że odwlekając wizytę u specjalisty, narażasz nie tylko swoje zdrowie, ale także i życie. Alkoholizm jest niezwykle podstępną i przebiegłą chorobą, która każdego roku zabija ponad 3 miliony osób na całym świecie.